| Deserth a întrebat:

Cum fac sa uploadez un film sau o emisiune de pe un program tv pe youtube.Am vazut ca multi au facut asta, de ex.un serial cu multe episoade si scrie incarcat de ovidiu321.Am cautat pe google dar n-am gasit cum

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Acest lucru este facut cu ajutorul functiilor de,, inregistrare si vezi de oriunde" ( servicii aigurate de unele companii de cablu, antena )

Inainte de a posta un astfel de videoclip pe Youtube trebuie sa stii ca este o incalcare a legii 8/1996 cu privire la drepturile de autor. Teoretic poti risca o amenda enorma si chiar inchisoarea ( putine sanse ca asta sa se intample, totusi ). Politia e prea ocupata cu vanzarea de permise auto pentru nevazatori ca sa se ocupe si de piraterie.

| Deserth explică (pentru PainTech):

Merci

| Deserth explică (pentru PainTech):

Deci eu am un hdd conectat la TV, si inregistrez mereu seriale filme care n-am timp sa le vad, si ma uit la ele cand am timp.Atunci,daca tv-ul este smart pot intra pe you tube si sa uploadez direct de pe hdd-ul la care este conectat tv?

| PainTech a răspuns (pentru Deserth):

Nu poti folosi SmartTV pentru a incarca videoclipuri pe Youtube ( ceea ce are si logica. Doar nu filmezi vloguri cu televizorul).
Procesul de Upload trebuie facut de pe un PC.