| cristiman a întrebat:

Daca am windows xp si imi instalez windows 7 o sa am dual boot? windows 7 o sa-l instalez din windowsu asta, n-o sa fac dvd bootabil.

5 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Deci inainte trebuie sa iti bootezi pc si sa stregi tu windows xp de la setarile de pe F8 parca si dupa poti sa instalezi 7 de pe stick sau dvd.

| Sadicalex a răspuns:

Daca ai un stick usb poti si cu el

1.bagi windowsu in stick
2.restart pc(lasi stick-ul in pc)
3.Inainte sa intre in windows apesi F12
4.dai boot stick F:/ sau h:/
5.instalezi windowsul
apropo nu poti avea 2 sisteme de operare pe acelasi pc care sa functioneze.

| cristiman explică (pentru Sadicalex):

Stiu sa instalez windowsul de pe stick, si am avut 2 xp-uri in acelasi timp pe acelasi harddisk si functionau ambele.

| Sadicalex a răspuns (pentru cristiman):

N-are cum sa functioneze 2 sisteme de operare, sunt (acolo) dar nu pot opera amandoua

| cristiman explică (pentru Sadicalex):

Pai eu ma refeream la dual bot, adica sa pot intra pe ambele, nu in acelasi timp, cand vreau 7 intru pe 7 si candc vreau xp intru pe xp.