| yasin99 a întrebat:

Daca pe placa mea de baza am 2 sloturi pentru ram (DDR1 stiu cam vechi nu este al meu din fericire), pot folosii doar un slot?
Si ce reguli mai trebuie sa respect can cumpar niste ram nou?

Răspuns Câştigător
| alin_9439 a răspuns:

Simplu ddr 1 poate fi folosit poate fi adaugat maxim 524 de ram atat placile de 1gb insus sunt incompatibile pur si simplu nu merge pe ddr acum depinde de placa de baza poti adauga vreo 2-3 gb ram le poti folosi pe amndoua linisti daca vr sa cumperi rami ar trebui sa merg la un magazin sau la ala care ii vinde si sa ii bagi in unitate sa vezi daca sunt compatibil daca ai inteles funda dacanu spune-mi ce n-ai inteles