| Alin14Alin14 a întrebat:

Am placa de baza asrock 775i65g
Cati gb de ram suporta? Cat suporta fiecare slot?(sunt 2 sloturi ddr1)
Ii intreb doar pe cei ce stiu! Ms

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

Suporta maxim 2 GB RAM DDR1. Poti pune cate 1 GB in fiecare slot, sau o singura placuta de 2 GB intr-un singur slot.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Mai bine il intrebi pe producator, nu crezi?
http://www.asrock.com/index.ro.asp

| Alin14Alin14 explică:

@GabrielStn ai folosit ca sa fii sigur? Eu am auzit ca placa e destul de buna doar ca este pe ddr1
@K0sti habar n-am ce sa fac pe acel site

| GabrielStn a răspuns (pentru Alin14Alin14):

Nu trebuie sa folosesti ca sa stii. Pe site-ul producatorului exista acele specificatii, deci foloseste de informatii cu mare incredere.