| Vascu_Enache_1969 a întrebat:

De ce mi se misca greu Fornite si GTA V? Am framedrop-uri, nu stiu de ce pentru ca am Ryzen 3 2200g, RX 570 pulse 4gb ITX, 4 gb ram, windows 10 64bit.
Am destul de des framedrop-uri, iar toate sunt noi, placa video ieri a venit, si se misca in lag aceste jocuri.

2 răspunsuri:
| Brisi12 a răspuns:

Salut! Pentru ambele jocuri, pentru +60 fps ai nevoie de minim 8gb de ram, tu de abia ai 4 gb, ti-ar mai trebui inca 4gb de ram sau minim 2gb, sa iti mearga in macar 40-50 fps

| Vascu_Enache_1969 explică (pentru Brisi12):

Nu este acest lucru, am chiar si 100-200fps-uri pe Fortnite, si uneori am frame-drop.