| daniel90987 a întrebat:

Tocmai am achizitionat un pc cu procesor ryzen 3 2200G si gpu(igpu) Vega 8, abia am instalat fornite si cand dau sa ma joc imi ruleaza in aproape 1 fps, ce e de facut?(placa de baza msi pro-vdh, memorie 4gb ddr4 4,4ghz (i-am facut oc la 2667) si un hdd vai de capul lui(3200 rpm, si nu mai stiu ce ca-i vechi si e cam cat o caramida)

5 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Cu ce e AMD de vina ca hdd-ul e o fosila? Si eu am avut probleme de fps drop-uri pana mi-a crapat hdd-ul si l-am inlocuit, nu am mai avut probleme.

| KevinLevin a răspuns:

Îţi trebuie o memorie de 8GB RAM acei 4GB nu te ajută!
+ trebuie sa faci update la bios.

| Apoka a răspuns:

Da setarile pe loow

| Tavi478 a răspuns:

Vezi daca nu ai vre un driver lipsa la procesor pentru a rula placa video inntegrata pentru a verifica asta instaleaza tweaking de pe http://www.tweaking.com/

| daniel90987 explică (pentru Tavi478):

Am loat un drive de pe site-ul celor de la amd si mi-o busit windows-ul, nu mai porneste am incercat sa il reinstalez da so busit si harddisk-ul, FORTA AMD