| Babuinu2003 a întrebat:

De curand mi-am instalat gta 4 pe windows 7.Merge foarte greu, pe windows xp mergea ca uns.Nu stiti vreo solutie ca sa imi mearga perfect si pe win 7?

Răspuns Câştigător
| Ghinea_Alin_1998 a răspuns:

Cerintele de sistem se maresc pe wind. 7 plus ca wind. 7 consuma mult ram din placa video si viteza de rotatie a PC-ului.Te sfatuiesc sa iti reinstalezi win. XP! FUNDA?

| Babuinu2003 explică (pentru Ghinea_Alin_1998):

Pai am placa video 512 ddr3 ati radeon hd 4850, 3 gb ram, processor dual core 2.4 ghz

| Gamer2000 a răspuns (pentru Babuinu2003):

E perfect bagi si xp-ul si e beton

7 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Diferenta intre Xp si 7 este ca la Xp nu consuma asa multe resurse ca la 7.
Adica consuma din viteza placi video si viteza calculatorului.
Si de asta nu prea merge foarte bine.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Cum a spus și Moarte 911, windows 7 consumă mai mult la procesare.
Soluții ca să îți meargă mai repede : 1. Fă-i niște curățări cu :
CClener : www.piriform.com/ccleaner
Glary Utilities 3 : http://www.glarysoft.com/downloads/

Ți-le recomand free pentru că cele Pro nu îți aduc mare lucru în plus.

2.Ai putea să ai o imagine cât mai simplă pe desktop și dacă ai gif. sau ți se schimbă imaginea mereu pe desktop - schimbă asta.

3. Pune antivirusul pe modul gameplay, dacă se poate, dacă nu dă-l să nu mai fi pe modul de protecție automat ( adică tu îți știi setările antivirusului )

4. Oprește aplicațiile când pornești jocul : Meesenger, muzică etc. vezi și în menegerul de activități.

| Babuinu2003 explică (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

Pai azi mi-am facut windows-ul si sa vad daca imi merge rau.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns (pentru Babuinu2003):

șă știi că poți păstra windows 7 dar să ai grafica de la windows Xp pentru o procesare mai bună. Click dreapta pe desktop, personalizează ( ultima de jos ) pe urmă dai la Teme de bază și contraste și acolo ai „ Wnidows Classic ".

Nu trebuie să îți reinstalezi neapărat Windows Xp, doar să reduci la minim cerințele la Win 7 și o să fie un pic mai bun ca Xp și nu foarte puternic la consumare.

| Gamer2000 a răspuns:

Nu te astepta sa mearga gta 4,, ca uns pe windows 7 pentru ca windows 7 mananca mai mult ram spre deosebire de windows xp care este mai clasic, deci iti recomand windows xp sp3. Funda?