| ZuZu2233 a întrebat:

Deci totul a inceput de la cs:go ieri seara imi mergea ca intotdeauna in 300 fps iar a doua zi cand am deschis pc'ul imi merge in 30-50 fps... am intrat si pe gta 5 si acolo imi merge 10-20 fps si cel mai probabil si la celelalte jocuri am componentele urmatoare: i5-7400 3.0 ghz boost 3.5, nVIDIA gtx 1050 Ti 4gb gddr5, 8gb ram, am windows 10 Home.

4 răspunsuri:
| gamersamp12 a răspuns:

Dezactiveaza protectia in timp real de la windows defender.
Ai jos la satart iconita de la Windows Defender dai click pe ea si unde vezi "Real Time" dezactivezi. Si asigura-te ca ai setat din panoul de control la energie "High Performace" gasesti aia la "Power Options"

| ZuZu2233 explică (pentru gamersamp12):

Era pe high performance dar nu gasesc la windows defender aia cu real time.

| gamersamp12 a răspuns (pentru ZuZu2233):

La bara de start in dreapta jos trebuie sa ai o iconita ca un Scut dai pe a click dreapta si dai open sau daca se deschide ea singura dezactovezi "real time" daca nu du-te-n panoul de control si cauta windows defender il dezactivezi de acolo

| ZuZu2233 explică (pentru gamersamp12):

Stiu si eu unde gasesc scutu ala laughing e windows defender nu sunt chiar asa de prost dar ti-am spus ca nu gasesc in el real time ca am cautat de mi'au sarit dracii si la windows defender nu exista asa ceva acolo.