| Sinnyst3R a întrebat:

Salut prieteni de pe TPU. Am o mica problema cred, stati sa va spun mai exact cum sta treaba. Deci ieri mai pe seara ma jucam CS GO, toate bune, pc ul mergea extrem de bine, jocurile duceau de la 150 -200 fps. Azi, cand am facut curatenie prin casa, m-am gandit eu sa sterg si unitatea de praf, am scos componentele din el, le-am sters frumos, le-am pus inapoi si m-am asigurat ca le-am pus bine, bun. Il deschid frumos, totul mergea bine, apoi am facut update la driverul placii video Nvidia. Intru pe CS GO, bag un competitiv, dintr-odata lagg si pc ul nu ducea jocul mai mult de 40 fps, problema asta e si la celelalte jocuri, LoL ul de la 300 fps il duce la 80 fps, GTA IV de la 120 ip duce la 50, Assassins creed Unity de la 65 fps il duce la 35, nu le mai duce acum cum trebuie. Am desfacut carcasa de la unitate, totul parea sa fie bine, coolerele mergeau, se simtea racoarea din unitate, deci nu era nici o componenta supraincalzita. Off, nu stiu ce sa mai fac, m-am uitat pe Youtube, am facut setarile la fiecare joc, le-am dat pe toate la low, dar degeaba, sa zicem ca e un boost de 10-15 fps la fiecare joc dupa setarile date la low. PC ul meu nu a avut niciodata probleme in a nu duce un joc, si i-am schimbat piesele in 2012, pana azi nu am avut probleme

3 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Daca nu functioneaza nici o metoda, alegerea inteleapta este sa il duci la service. Nu-ti mai baga nasul la piese ca poate il strici complet. Daca le spui problema, cei dela serice ar trebui sa stie ce sa faca.

| MadHOuse a răspuns:

Salut! Revino la driver-ul vechi și vezi daca ai aceiași problema. Device manager->display adapters->click dreapta, properties->tab-ul driver->Roll back driver.

| GaryOfLivia a răspuns:

Ia un program gen MSI Afterburner si uite-te la temperaturi cand joci si vezi daca e ceva in neregula (GPU ar trebui sa fie undeva la 50-65 grade si CPU 50-70).