| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, sunt la o sala si trebuie sa repar niste calculatoare pe care nu merge netu, problema este ca eu le mai facusem cu o seara inainte si totul mergea bine... pe unul am pus windows 7 x32 bits iar pe altul windows xp home edition.

Pe celelalte calculatoare merge totul bine, fara probleme...

pe pc'ul cu windows 7 am instalat toate driverele cu cele mai noi versiuni (am instalat dp mes drivers)...
Reusisem sa fac o conectiune pppoe, dar acum nici cu aia nu mai merge.

vreo solutie?

1 răspuns:
| EmanuelEmiManu a răspuns:

Pai daca e vorba de cel cu windows 7, verifica cablurile pentru ca windows 7 instaleaza automat driverele si normal ar fi ca dupa ce instalezi windows-ul sa ai net fara sa faci nimic. Daca nici asta nu e inseamna ca windows-ul nu e original.