| alexblack00 a întrebat:

Hei TPU am o problema cu calculatoru l-am desfacut sa il curat de praf si am scos si placa video si dupa ce am terminat am bagat placa video inapoi tot tot ce era de bagat si cand am pornit calculatoru nu imi mai pornea monitoru adica pornea da intra in stand bay si cularu de pe placa merge daca era arsa nu mergea nu? tot am incercat sa vedem am bagat-o cum o fost nu stiu ce are ...ma puteti ajuta dau FUNDA plzz astept raspuns

13 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Daca nu te descurci, intreaba pe oamenii de aici: http://bit.ly/1aFC4UW ei sunt profesionsiti si repara cam orice...

| Gamer2000 a răspuns:

Placa video nu e arsa asa mi s-a intamplat si mie incearca sa scoti placa si sa o bagi iar si daca nu merge incearca sa muti ramii dintr-un suport in altul pana cand porneste monitorul exact asa mi s-a intamplat si mie. sper sa-ti mearga Bafta!

| alexblack00 explică (pentru Gamer2000):

Acuma sunt pe placa de la unitate care o are el incerc asa cum ai zis tuu vedem poate merge

| alexblack00 explică (pentru Gamer2000):

Am facut cum ai zis si tu si tot nu imi merge... dupa aia am scos cularu de pe placa video sa intre mai bine in slot si tot nu mergesad dupa aia a inceput sa sute de 3 orii tic tic tic si nu pornea nu stiu ce sa ii mai fac

| neluL a răspuns (pentru alexblack00):

3 beep-uri scurte -> Computerul tau are probleme cu memoria. Poti incerca sa scoti RAM-ul, sa-l cureti de praf si sa-l reintroduci.

| Gamer2000 a răspuns:

Si la mine pornea si se inchidea si apoi iar pornea

| Gamer2000 a răspuns:

Nu este sticat absolut nimic nu trebuia sa scoti coleru incearca sa scoti mouseul si taastatura si porneste-l asa am procedat

| Gamer2000 a răspuns:

Nu este sticat absolut nimic nu trebuia sa scoti coleru incearca sa scoti mouseul si taastatura si porneste-l asa am procedat

| Gamer2000 a răspuns:

Nu este sticat absolut nimic nu trebuia sa scoti coleru incearca sa scoti mouseul si taastatura si porneste-l asa am procedat

| Gamer2000 a răspuns:

Nu e ars absolut nimic dar nu era nevoie sa scoti coleru dar incearca sa scoti mouseu-l si tastatura si incearca din nou

| Gamer2000 a răspuns:

Si mai incearca cu ramii si daca nu merge incearca sa elimini un ram s-ar putea ca unul dintre ei sa fie ars

| Gamer2000 a răspuns:

Si daca nu merge incearca sa elimini unul dintre rami sa-r putea ca unul sa fie ars la mine s-a ars unul

| Gamer2000 a răspuns:

Eu am rezolvat-o si acum imi merge calculatorul dar un ram nu-l mai am