| BillyBoy a întrebat:

Mi'am cumparat de curand o placa video de 2 gb si inainte am avut una de 512. Cand intru in jocuri (de ex: TDU) merg incet cu masina si merge ok jocul fara niciun refresh sau chestii de genu' dar cand depasesc 50 km/h merge ff greu dc? FUNDA celui care ma ajuta...si am uitat sa spun, am reinstalat windows si tot asa merge straight facestraight facesper sa ma ajutati plzz

4 răspunsuri:
| uNKN0Wn a răspuns:

Fa update la driverele de la placa video.:d

| cornel13 a răspuns:

Nu trebuie numai placa video mare si Ram-ul e important dar cauta si pe net cele mai noi versiuni de upload ale placii...

| BillyBoy explică:

Pai placa e noua cu driver original instalat...e o placa nVIDIA geforce gt520 de 2 gb

sper ca nu am cumparat'o degeaba!sad la placa de baza pe site scrie ca numai 2 gb ram suporta si atata are el din stok

| Samfuchs a răspuns:

Ba Dani, tie iti trebuie RAM`ii uh ii ai numai de 2 GB, daca zici uh ca numai 2 GB de RAM iti suporta calculatorul inseamna ca ai cumparat placa degeaba sau daca te tin buzunare cumpara placa de baza noua si apoi mai ia-ti stiu eu 4GB RAM eu stiu... oricum placa de 2 GB si ramii la fel ii o diferenta uriasa imposibil sa nu iti mearga calculatorul greu.happy Funda?