| deiiiu a întrebat:

Salut, acum 1 luna am reinstalat windowsul din nou, totul mergea foarte bine pana sa bag alt windows, dar dupa ce am bagat nu-mi mai mergea niciun fel de joc.si imi merge greu. se blocheaza, bara de start apare-dispare.
Cand vreau sa intru intr-un joc, imi da' o eroare precum nu-mi suporta placa video. Nici macar counter strike nu-mi merge, eu cred ca nu este instalata placa video, Cand am cumaprat laptopul nu mi-a dat niciun driver de la placa video. nu stiu ce sa fac, va rog frumos ajutati-ma. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Ai placa video Intel GMA 4500M.
Poftim aici driverele pentru acest laptop(mai jos sunt toate driverele pentru laptop)
http://www.laptop-software.com/......7-drivers/
Ce tine de placa video(ce trebuie sa descarci de acolo)?
Samsung R530 HdMI Driver (Win7 32bit, 64bit)
Samsung R530 Graphics Video VGA Driver (Win7 32bit, 64bit)
Si mai vezi tu de ce driver ai nevoie(poate ai nevoie pentru camera web, sunet, placa de retea) dar sa fie pentru win7 si sa fie de 32 sau 64bit(depinde de ce win7 folosesti, poti verifica prin click dreapta pe my computer si properties);)

5 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Da mai multe detalii, ce windows ai avut pe calculator cand a mers bine si ce alt windows ai instalat pe el.
Problemele pot fi:
-Windowsul cu erori
-Nu ai instalat driverul pentru placa video
-Ai calculator prea slab pentru acel windows.
Uita-te ce placa video ai si descarca tu driverul care sa fie pentru acel windows si sa fie pentru acea placa video(Ati, Nvidia, Intel, via, Asus, etc.)

| aktlk a răspuns:

Ai bagat Windows original? daca nu, poate sa aiba virusi Windowsul. Daca iti lipsesc driverele de la placa video, etc. vezi cum se numesc si ce firma le-a fabricat apoi intri pe site-urile firmelor care le-a produs si o sa gasesti driverele sa le descarci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil noul windows (care)consuma mai multa memorie ram, poti utiliza acest program http://www.panalu.net/2010/11/optimizarea-pc-ului-pentru-jocuri.html care optimizeaza calculatorul pentru jocure, iar pentru actualizarea driverelor poti folosi acest program http://www.panalu.net/2010/09/actualizeaza-ti-driverele-cu-driver.html care face totul singur fara dureri de cap

| deiiiu explică:

Anonim
si cu game booster.
cum procedez?
Il instalez, si cand intru in joc "Activez" si game booster?

| deiiiu explică:

Dany,
-am un laptop Samsung R530
-Inainte am avut windows 7 home premium, acum tot pe asta il am
- Procesor: Celeron(R) Dual-Core Cpu T3300 @ 2. 00 GHz
-Mwmory RAM: 2 GB
-Placa video: Nu stiu, aici cand am dat pe My computer> clik dreapta>proprietati> Scriia doar Intel Celeron.