| zacusca16 a întrebat:

problema mea este urmatoare mi-am instalat jocul the sims 2 si se vede pixelizat am incercat sa schimb rezolutia dar nimic. poate sa fie din cauza ca am schimbat monitorul si nu coincide cu unitatea? help me!

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu are nici o legatura cu monitorul. fiecare placa video are o iesire standard agp la care se poate conecta la orice tip de monitor. daca primesti semnale pe monitor inseamna ca totul e in regula. problema de care zici tu e aproape sigur cauzata de placa video, care nu este compatibila la sims 2. se rezolva doar daca cumperi o placa video noua (mai performanta de 64mb, pe agp sau pe pci-e, depinde ce iesire ai pe placa de baza). deci da, e complicat big grin

| Amilik a răspuns:

Nu are nici o treaba compatibilitatea dintre monitor si unitate. Daca un joc se vede pixelat asta inseamna ca ai probleme cu placa video, mai exact ca placa video nu iti suporta jocul. Mergi pe
http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx
si selecteaza sims 2 din dropdown list pentru a vedea care componenta din pc nu iti permite sa ruleze bine jocul.

| zacusca16 explică (pentru Amilik):

Pai inainte mergea foarte bine si l-am mai jucat de multe ori

| Amilik a răspuns (pentru zacusca16):

Ar putea sa fie din cauza jocului. Daca este alta varianta, adica l-ai pus de pe un alt cd sau l-ai luat de pe net, e posibil sa fie de vina jocul.

| zacusca16 explică (pentru Amilik):

Posibil dar mersi mult pentru ajutor