| Play4Fun98 a întrebat:

Mi-am facut un sv de cs si nu stiu ce este cu acel addons. cand deschid sv acela imi apare nsola dar cum intru in sv cu admin, pls raspundeti la aceste 2 intrebari sunt nou si vreau sa invat

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Addons-ul este serverul in sine. Fara acel "addons", n-ai mai avea unde adauga plugin-uri, cfg-uri si toate cele. Cat timp ai acces la consola, esti deja admin.

| Play4Fun98 explică (pentru Ronnix):

Si cum dau admin din consola?

| Ronnix a răspuns (pentru Play4Fun98):

Amx_addadmin "nume, ip, steamid" "parola" "acces" "tipul contului"
Exemplu: amx_addadmin ronnix parola abcdefghijklmnopqrstuvwxyz ce

| Anonymus314 a răspuns:

Pai n-ai ce cauta cu server daca esti nou, mai intai invata, si dupa fa-ti server, nu merge asta ori cat ai incerca... ma rog...

vezi ca e un fisier ceva cu admin.amxx sau ceva de genu, si acolo is numele la astia care vrei sa le dai admin, setezi o parola si dupa intri in joc si scrii setinfo _pw parola.

PS: n-am mai facut de mult un server, nu mai stiu chiar exact cum se face, dar oricum, asa trebuie sa arate.