| Vrtulee a întrebat:

PC-ul meu se inchide brusc, de curatat, l-am curatat, dar nu stiu ce are de se tot stinge!
Rotatia cooler-ului este de 4200rpm

Iata o poza cu seedfan (temperatura)

In gaming ajunge la 65-70 grade, iar daca nu fac nimic la el ajunge la 35-40 grade.Pasta termoconductoare de pe procesor este uscata putin.

http://i.imgur.com/qC3sHO5.png

Răspuns Câştigător
| AnFlavia a răspuns:

Aceeas problema am intalnit-o si eu. Daca schimbi pasta nu se va mai inchide probabil se supraincalzeste.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui sa stim ce procesor ai. La unele Intel-uri 70 de grade nu e mult. Oricum fa treaba cu pasata care ti-am spus-o.

| magdutza2062003 a răspuns:

Shimba placa de baza sau daca tot faci asta schimba tot kitul.70 grade inseamna mulllltttttt.ce sursa ai? conteaza

| Vrtulee explică (pentru magdutza2062003):

Sursa 230W, procesoru Intel dual-core 1.8 ghz, 2.5 gb ram, hdd 320gb, placa video nVIDIA 7500 LE.

| Salontanul a răspuns (pentru Vrtulee):

Daca este E2160 rezista la 73, 5 grade celsius. Nu ai spus denumirea corecta. Oricum, schimba pasata dintre radiator si procesor.

| Vrtulee explică (pentru Salontanul):

Uite aici o poza cu proprietes in care arata tipul procesorului: http://i.imgur.com/zIQqrCu.png

| Salontanul a răspuns (pentru Vrtulee):

Al tau este E4300. Temperatura maxima ar trebui sa fie 61 grade celsius. Schimba-i pasta termica.