| Vrtulee a întrebat:

PC-ul meu se inchide brusc, de curatat, l-am curatat, dar nu stiu ce are de se tot stinge!

Iata o poza cu seedfan (temperatura)

In gaming ajunge la 65-70 grade, iar daca nu fac nimic la el ajunge la 35-40 grade.
http://i.imgur.com/qC3sHO5.png

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aaaaa. Pai daca la-i desfacut si pasta a fost uscata, a cazut si s-a ales prafu. Trebuie luata pasta termoconductoare si pus in mod uniform pe procesor incat sa nu se mai vada fata de sus. Cu ocazia poti sa cureti tot praful. Din pasata veche sa nu mai ramana nimic!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi senzorul defect. Poate fi o piesa defecta sau Windowsul sa aiba un virus. Incearca mai intai cu stergerea completa a HDD-ului si reinstalare Windows.

| Vrtulee explică (pentru Salontanul):

Am formatat dor din el si am bagat xp, am observat ca e foarte putina pasta termo-conductoare ( decat un pic sters), ar trebui schimbata?

| Salontanul a răspuns (pentru Vrtulee):

Aaaaa. Pai daca la-i desfacut si pasta a fost uscata, a cazut si s-a ales prafu. Trebuie luata pasta termoconductoare si pus in mod uniform pe procesor incat sa nu se mai vada fata de sus. Cu ocazia poti sa cureti tot praful. Din pasata veche sa nu mai ramana nimic!