| qlTlp a întrebat:

Probleme cu internetul
Am o problema cu internetul... nu ma pot conecta la internet prin wifi pe laptop dar pe telefon pot. pana acum mergea si pe laptop am cautat ce trebuie sa fac dar tot nu a mers
problema este exact ca al acestui copil din linkul acesta
https://www.youtube.com/watch?v=5oaarwTYGfc
va rog sa ma ajutati
Funda

2 răspunsuri:
| Simon a răspuns:

Foarte posibil sa ai WiFi-ul oprit. Fizic la laptop cauta butonul de WiFi, si porneste-l. Daca ai Win7 sau above incearca si combinatia: tasta Windows+X, se deschide Windows Mobility Center, si ar trebui sa gasesti Wireless Network. Da-i Turn On. Mai poti cauta in Device Manager (Start>Click dreapta pe Computer>Manage) la Network Adapters, vezi daca ai ceva cu "!". Incearca un disable/enable sau chiar si uninstall, atentie FARA SA PUI BIFA pe optiunea "Delete the driver software...". o lasi asa cum este, nebifata. Apoi dai un restart. Daca tot nu merge, imi este cam greu sa-mi dau seama daca nu vad. Poate mai are si altcineva solutii. Toate bune!

| qlTlp explică (pentru Simon):

Tot nu merge. Acolo cu wind+x nu ma lasă Sa fac nimic la wireless. Nu apare wireless off și nu pot sa ii fac nimic
Nu merge butonul turn wireless on