| BoOoMbOnik a întrebat:

Buna ziua tuturor! Acum o luna aproximativ mi-am achizitionat un router wifi Tenda. L-am instalat si a mers, nu am avut probleme cu el decat ca uneori la stare imi scria in curs de conectare in loc de conectat si atunci nu mai mergea netul dar in un minut sau doua isi revenea singur si mergea fara probleme. Acum mi s-a intamplat acelasi lucru doar ca nu se mai conecteaza singur imi apare in curs de conectare la stare, iar jos imi apare cu rosu mesajul : "nici un raspuns. Asigurati-va ca puteti accesa internetul prin conectarea cablului ethernet direct la pc-ul dumneavoastra. Alternativ, contactati isp pentru ajutor ". Dar cablul de la internet si tot sunt conectate pt ca nu am umblat la ele sunt la fel cum au fost si pana acum cand a mers. Nu stiu ce sa fac. Va rog sa ma ajutati daca se pricepe cineva si stie cum pot rezolva aceasta problema si ce trebuie sa fac. Multumesc si rog seriozitate!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De la cine ai internetul?
Ca regulă generală, resetează router-ul și reconfigurează-l folosind wizard-ul.
Succes

| BoOoMbOnik explică:

Si-a revenit singur, dar de data aceasta a durat mai mult ca de obicei (cateva ore). Am internetul de la RDS RCS. Va multumesc pentru raspunsuri!

| umbra09 a răspuns:

Incearca sa resetezi rutarul daca nu functioneaza muta cablul ce merge in pc in alt locas si scoate-l din pc si baga-l iarasi...