| AndreiTrx a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti va rog cate ventilatoare are pcul? Am cautat carcasă si scria ca are 6 dar nu am vazut decat unul in poza asta...
Am de gand sa imi achiziționez acel pc dar nu stiu daca are răcire bună! Ce spuneti merita acest pc?
https://m.emag.ro/......D2MVFYMBM/

4 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Ai 3 ventilatoare incluse in ea.

E bun pc-ul, dar personal mi-as face singur configuratia si as iesi pe plus.

| Andresso a răspuns:

Racirea nu-i prea buna avand in vedere ca nu are mesh mai deloc, chiar deloc carcasa.
Ai 2 ventilatoare in fata si una in spate inclusa.
Mai poti sa iei 2 ventilatoare aftermarket, daca o sa fii nemulțumit de temperaturi, 2 ventilatoare de 140mm si le pui pe tavanul carcasei.

Dar o sa ai temperaturi decente probabil, daca altii sunt mulțumiți (vad in review-uri).

| AndreiTrx explică (pentru Andresso):

Pana acum sa stii ca m-ai ajutat super mult! Zici tu ca o sa se încălzească super mult? Înafara se carcasă tie cum ti se par componentele?

| Andresso a răspuns (pentru AndreiTrx):

Ia-ti-l, e bun pc-ul. Nu o sa se incalzeasca super mult, dar n-are racire prea buna, o sa fie in regula.
Sunt bune componentele, dar unele din ele mi se par asa, "mai de proasta calitate sa zic asa" : coolerul de la procesor e ieftineala, dar oricum nu-ti trebuie altul, o sa se descurce cu temperaturile; sursa e slaba, am auzit si de la colegi si de la altii pe Youtube ca nu sunt "fiabile", unele au coil whine, altele fac galagie prea mare din cauza ventilatorului; placa video- e modelul fierbinte al lui gigabyte(modelul cu 2 fan-uri) si nu are boost clock si toate cele ridicate fata de alte rtx 2070 rezulta ca o sa ai fps-uri mai mici ca alte rtx 2070-uri, dar nu cu mult, dar sa zicem ca e ok placa video.

E bun pc-ul, dar daca-ti faceai unul pe componente singur, sau sa-ti faca altcineva ieseai mai bine pe performanta, pe racire si pe silențiozitate.

Daca tu il vrei gata facut, e bun. Ia-ti-l, e bun pentru pretul respectiv.