| meastylin a întrebat:

cum scriu colorat p mess cu culori care e secretu plz daca stiti sa imi spuneti dau funda plz sa ma ajutati puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Salut, este foarte simplu. Prima data intri pe mess si dai dublu click pe un id din lista. Dupa aia o sa iti apara o casuta de convesatii, ca de obicei. Ai observat ca deasupra casutei mici unde scrii tu sunt cateva imagini (o fata zamitoare, buze, litrea T, un! intr-o stea cu 8 colturi si o agrafa pentru hartie). Tu trebuie sa dai pe aceea cu litera T si o sa iti apara deasupra la litera aia alte litere (B, I, U) dupa aceste litere este o paleta de culori. Dai click pe ea si o sa iti apara niste bare colorate, alegi ce culpare vrei sa scrii. Daca nu iti plac culorile de acolo poti sa dai pe butonul ''Other Colours...'' si o sa iti apara o fereastra cu mai multe cupori din care poti alege. Dai click stanga pe culoarea dorita si dai ''OK''. Acum scrii colorat. Daca asta nu te multumeste poti sa dai iar pe paleta cu culori si sa alegi butonul ''Coulor Effects''. O sa iti apara o fereastra care are in partea stanga o casuta cu tot felul de culori, in partea dreapta o alta casuta in care sunt 3 culori ( rosu, verde si albastru) iar jos este alta casuta asemanatoare cu cea in care scrii mesaje. Acolo o sa scrie mesajul ''This is how your message text will appear'', acest mesaj este scris colorat si inseamna ca asa o sa scrii si tu. Deasupra acelei casute scrie '' Use colour blend effect'' iar sub scrie ''Use alternate colours effect''. Bifezi pe care vrei tu, daca bifezi pe cea de sus cu '' Use colour blend effect'' o sa scrii propozitiile in 3 culori. Daca bifezi ''Use alternate colours effect'' o sa scrii fiecare litera cu alta culoare. Daca vrei sa schimbi culorile cu care scrii trebuie sa duci mouseul la casuta din stanga cu multe culori si tii apasat click stanga apoi muti mouseul pe acea casuta. Putin mai in dreapta de acea casuta este alta dar mai mica, acea casuta se coloreaza in finctie de cum misti tu mouseul pe casuta cea mare. Cand te-ai hotarat ce culoare iti place dai pe butonul ''Add'' si culoarea aceea se adauga la cele 3 deja existente in casuta din dreapta. Poti pune cate culori vrei tu in casuta din dreapta iar daca vrei sa sertgi o culoare doar o selectezi (dai click pe ea) si apoi paesi butonul ''Remove''. Butoanele ''Add'' si ''Remove'' se afla intre casuta cu culori din stanga si cea din dreapta. Sper ca te-am ajutat, daca da da-mi Funda. Daca ai nelamuriri da-mi mesaj prin TPU.