| xKtalyN a întrebat:

Mi s-a descarcat un fisier si cand am intrat in el de curiozitate mi-a blocat calculatorul, am constatat ca era "virusul politia romana" si din ce am cautat trebuie sa platesti amenda sa iti deblocheze calculatorul.Ei bine eu am reinstalat windowsul am formatat partitiile si imi merge acum dar intrebarea e: Calculatorul o mai avea ceva? Chear trebuie sa platesc amenda?, si daca da unde trebuie?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Codblackops a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic, ala e un virus facut de hack-eri pentru a face bani. Deci nu-i nimic daca ai reinstalat windows-ul.

2 răspunsuri:
| BDoruAndrei a răspuns:

Stiu de acest virus. Este un virus creat de niste hackeri romani pentru a scoate bani. Majoritatea sunt inculti si chiar dau acei bani hackerilor. Daca ai reinstalat Windows-ul nu mai exista nicio problema. Computerul tau este curat. Ai grija pe viitor ce descarci. Ia-ti un antivirus bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai sters partitia "C", nu mai e nico problema. Politia roamana e un virus bineinteles. Deci daca ai sters partita c, atunci ai scapat de el.Pe viitor, baga si un antivirus.