| P1nk3 a întrebat:

Mi-am blocat laptopul! Ajutor! Scrie ca politia romana mi-a blocat calculatorul pentru ca am distribuit/vizualizat pornografie infantila zoofilie.etc si scrie ca trebuie sa platesc bani ca sa mi-l deblocheze! ce sa fac?/ ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| GalatiCalculatoare a răspuns:

Daca nu ai rezolvat inca poti intra aici si gasesti in amanunt cum rezolvi problema http://www.blog.comp-service.ro/cum-sa-scapi-de-virusul-politia-romana/

1 răspuns:
| Johndoe2023 a răspuns:

Foarte simplu. daca vrei iti explic pas cu pas.

deschizi computerul in safe mode
te duci in msconfig, apoi startup, si de acolo debifezi toate procesele care ti se par dubioase, cele cu nume de gen "sdjfosfsb" "updater" etc, pentru ca unul din ele este programelul care ti-a intrat in calculator. apoi restart si voila. apoi salveaza-ti datele si reformateaza