| BackAgain a întrebat:

Am 2 intrebari pentru jucatorii/admin-ii Travianului. Cineva mi-a spart parola, iar de cand am observat acest incident mi-am schimbat-o zilnic, insa acea persoana continua sa o sparga. Tinand cont ca nu am dat parola la nimeni:
1. Cum pot face ca acea persona sa nu-mi mai acceseze contul?
2. Cum pot afla cine este persoana respectiva?

PS: Multihunter-ii nu sunt de ajutor - tipul/tipa are prieteni "pusi sus" - cand am reclamat incidentul mi-au banat cu 5% contul spunand ca nimeni, in afara de mine, nu a accesat contul (ei vad adresa computer-ului de pe care se face login...sau ceva de genul).

Dau funda mare, mare, mare :*

8 răspunsuri:
| vLddd a răspuns:

Pai ai un keylogger/stealer[de cookies] in calculator si asa iti afla toate datele... formateaza windows-ul si nu o sa mai ai probleme

| BackAgain explică (pentru vLddd):

Cum fac asta? xD Mda, stiu, nu sunt prea stralucita la computer-e...

| vLddd a răspuns:

Adica reinstaleaza windows-ul!

| BackAgain explică (pentru vLddd):

O sa incerc, merci happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci m-am lasat de travian si tu vii cu ispitalaughing...cred ca o sa ma apuc iar! pe ce server joci?big grin
Keylogger-ul e o posibilitate dar un hacker adevarat nu trebuie numai sa fie expert in calculatoare trebuie doar sa-l duca mintea la o modalitate prin care sa te "prosteasca" sa ii furnizezi anumite informatii! exista cateva metode de a sparge o pagina de facebook, yahoo, etc! ideea e ca el/ea daca ti-a bagat un keylogger in PC nu mai poti sa scapi de el decat daca formatezi hardul! data viitoare ai grija de la cine mai accepti fisiere!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa iti zic ca daca ai un keylogger persoana respectiva poate sa vada tot ce ai scris,(unele pot sa faca si printscreen la un interval de 5 secunde) si cam are acces la toate conturiile talebig grin...

| BackAgain explică (pentru anonim_4396):

N-am dat la nimeni informatii personale ca sa le zic asa si nici n-am primit nimic de la cineva de acolo (sa nu-mi spui ca si vb pe skype se punelaughing )

Joc pe ro1 si ro6...am jucat si pe rox, dar s-a terminat sv acum cateva zile. Si ro1 si ro6 sunt pe sfarsite...pe ro6 e batalia de la WW peste lvl 70 si pe ro1 au inceput doar 2 de construit WW, dar mai sunt si altii cu sate de WW.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BackAgain):

Nu ai inteles...keylogger-ul este un program care se poate implementa intr-un fisier! acel program memoreaza fiecare tasta pe care ai apasat-o! daca o persoana a introdus un keylogger intr-o poza(de exemplu)si ti-o trimite pe skype messenger etc, in momentul in care ai deschis poza i-ai permis sa vada tot ce faci pe PC si tot ce tastezi.si FARA sa vrei i-ai dat tot ce are nevoielaughing).

Eu am jucat varianta vechelaughing)pe ro6 era dezastru cand am jucat eu, ultimul server a fost cel mai bestial!laughing) chiar mi-e dor sa ma joc
Daca vrei da-mi add pe skype la robi_filip si cand incepe un server nou ma bag si eubig grindoar pe speed n-am sa mai joc ca trebuie sa ai o gramada de timp sa joci pe el!