| Scrappylbc a întrebat:

Salut, am achizionat un pc, am intrat in bios si scria overclocking la placa video, am dat cam tot la maxim si dupa restart nu se mai aprinde monitorul. Ajutati-ma pls, pcul se aprinde, nu-mi da nici semnal in tastatura pls.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Suni la magazin sa il trimita la service-ul autorizat si platesti bibilitul. O sa apara unii sa zica sa scoti bateria de la placa de baza, dar desfacutul carcasei iti anuleaza garantia, si dupa daca apare totusi un defect de fabrica platesti reparatia integral.

| Scrappylbc explică (pentru Wr3nch):

Am scos si bateria dgb.

| Wr3nch a răspuns (pentru Scrappylbc):

Asa ca repet ce am zis mai sus: magazin si service. Sunt sanse sa nu fie prajita placa si sa trebuiasca doar un flash la bios dar nu recomand sa il faci tu.

| SUTEUCLAUDIU a răspuns:

Cred ca ai ars-o