| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
De 2 zile cand pornesc PC-ul sta aprins maxim 1 sec. iar apoi se stinge sta stins aproximatix 3-4 sec. dupa se aprinde din nou,care ar fi problema, mentionez ca am adaugat de curand o placa video GT 630, sursa o am de 450 W, pc-ul in full load imi consuma maxim 250-300W,si cateodata atunci cand aprind pc-ul imi spune ca nu are semnal(deci nu se aprinde monitorul), si trebuie sa dau restart la pc de vreo 5-7 ori.Ma puteti ajuta

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mergi la un prieten si schimba sursa, vezi daca sunt ceva diferente. De asemenea, scoate memoria ram si lasa doar o placuta daca ai mai multe.

| razvanytb a răspuns:

Prieten fi atent aici placa video trebuie sa fie compatibila cu PC-ul cea mai recomandata solutie e sa consulti un specialist P.S merit FUNDA?

| MarianCristianChisC a răspuns:

Nu poate suporta placa video e prea mare! Nu e făcut pentru o asa placa ti-as recomanda una noua mai mica dacă nu placa consumă prea mult curent si calculatorul dvs. nu poate suporta.

| Gabitzu246 explică (pentru MarianCristianChisC):

Da chestia este ca aceasta placa consuma foarte putin, in full load abia daca atinge 95 W, de asemenea cerintele minime pentru aceasta placa video este o sursa de 350 W si pe railul de 12 V- 20 A, eu am o sursa de 450 W si 12 V-18 A.
Chiar imi este greu sa cred ca este de la sursa, aceasta placa video merge si pe o sursa de 320 W fara nici o problema.

| andreimuzelak a răspuns:

Ori de la placa video ori de la placa de baaza dar eu zic ca ii de la placa video ii prea mare