| George_Bogdan_Puscasu_1989 a întrebat:

ce windows m-i s-ar potrivi mai bine pentru un pc mai vechi? mem ram 512, 80 gb mem int. am instalat windows 7 si nu gasesc toate driverele, am pierdut cdu original cu drivere. la inceput cred ca am avut windows xp home premium ALPIS, unde as putea gasi acest windows pe net, am codu cu licenta dar nu am cd. mersi anticipat. dau funda unui raspuns bun!

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Windows 7 bro? Pc-ul acela este pentru windows xp, nici nu vreau sa-mi imaginez cum ti se misca pe 512mb ram.

| Hitback a răspuns:

Bai fratioare un win 7 mananca mai multa memorie ram decat ai tu acolo vezi ca la cat de vechi e nu cred ca suporta 7.

| ItzBogdanMDFK a răspuns:

Windows XP sau Win Vista.

| ElvisCC21 a răspuns:

Cred ca windows xp ar merge bine dar daca nu merge nici cu windows xp incearca windows 98 e cel mai vechi windows dar e foarte bunwinking

| George_Bogdan_Puscasu_1989 explică:

Vreau sa il fac, sa il donez unui copil fara situatie. oricum sta aruncat.