| mafiot1 a întrebat:

Salut.Am cumparat din magazin GTA 5 Original si am activat codul din cutie cu adresa de email sau ce imi cerea si astazi l-am vandut si clientul imi spune asa:Buna, îmi spune ca acel cod nu este bun.Am încercat sa fac eu un cont, când am băgat codul îmi spune ca este deja folosit.Cum fac? Îmi trebuie adresa de email cu care a fost activat prima oara. Ce trebuie sa fac in situatia aceasta?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Trebuie doar sa ii dai parola de la rockstargames. Dupa o sa isi schimbe el contul pe o alta adresa de mail si o sa trebuiasca cred sa confirmi. Adica o sa iti vina un mail de confirmare din partea celor de la rockstar pe mailul tau ca sa te intrebe daca esti de acord sa iti schimbi adresa de mail de pe contul rockstar cu o alta adresa ( adica adresa lui ). Tu deschizi mailul si confirmi si dupa nu mai ai treaba. Ai grija sa iti dea banii inainte ca dupa ce confirmi si iti schimba adresa din contul rockstargames, nu mai ai cum sa recuperezi contul. Succes!

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Codul este unic si poate fi asociat doar la o singura adresa de mail.
Ca sa poate sa joace jocul, trebuie sa ii dai contul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Evolution a răspuns (pentru mafiot1):

Trebuie doar sa ii dai parola de la rockstargames. Dupa o sa isi schimbe el contul pe o alta adresa de mail si o sa trebuiasca cred sa confirmi. Adica o sa iti vina un mail de confirmare din partea celor de la rockstar pe mailul tau ca sa te intrebe daca esti de acord sa iti schimbi adresa de mail de pe contul rockstar cu o alta adresa ( adica adresa lui ). Tu deschizi mailul si confirmi si dupa nu mai ai treaba. Ai grija sa iti dea banii inainte ca dupa ce confirmi si iti schimba adresa din contul rockstargames, nu mai ai cum sa recuperezi contul. Succes!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Trebuie sa ii dai contul tau, altfel nu poate juca jocul.