| SaVa13 a întrebat:

Salut.Am instalat windows 7 pe pc si la inceput mi-ai mers perfect dar de ceva vreme am vazut ca ori sidebar.exe ori taskhost.exe ori explorer.exe etc imi mananca 60-70% din procesor degeaba si cand inchid sa zicem sidebar.exe incepe taskhost.exe sa faca la fel si tot asa...de ce am procesor Intel Dual-Core de 1, 66 si memorie ram 1 gb.Va rog dati-mi un raspuns.

3 răspunsuri:
| EdytZza1 a răspuns:

Nu suporta asemenea povara, mai ales de 1, 66ghz, prietene, eu iti spun, am windows xp, si am 2GB ram, si 3, 2ghz, si nu-mi trebuie win7, windows XP e cea mai buna optiune pentru, computerul tau.

| SaVa13 explică (pentru EdytZza1):

Ma in caz ca nu stiai windows XP a expirat pentru ca Microsoft a retras supportul pentru XP adica nu mai ai nici 1% securitatate pe el si poti lua virusi mult mai usor. Apropo eu cred ca un rpocesor Intel dual-core de 1, 6 nu e slab pentru win7, sa nu imi spui ca pentru win 7 iti trebuie quad-core de 3, 4 i7 laughing) iti trebuie procesor cat de cat acolo si simplu nu dual core si 2 GB ram habar nai IT ma laughing) cica nu suporta dual-core de 1, 6 win 7 laughing))

| EdytZza1 a răspuns:

Nu-mi spune mie ca nu stiu IT si daca stiai exista antivirus, si nu-s prost ca sa iau toate rahaturile de pe net, se vede ca nu prea stii despre ce vorbesc, vorbesc despre procesor, e varza, daca esti mare profesionist dai un overclock, sa te vad, asaa la prima vedere!