| SaVa13 a întrebat:

Salut.Am instalat windows 7 pe pc si la inceput mi-ai mers perfect dar de ceva vreme am vazut ca ori sidebar.exe ori taskhost.exe ori explorer.exe etc imi mananca 60-70% din procesor degeaba si cand inchid sa zicem sidebar.exe incepe taskhost.exe sa faca la fel si tot asa...de ce am procesor Intel Dual-Core de 1, 66 si memorie ram 1 gb.

Funda!

5 răspunsuri:
| TheSoldier a răspuns:

Sincer, mai bine ti-ai baga xp. Ala nu consuma asa de multe resurse. Trebuie sa fii atent ce windows iti bagi cand ai un pc slab.

| SaVa13 explică (pentru TheSoldier):

Nu prea cred ca ii pc slab Dual-Core de 1, 66,, placa video nVIDIA geforce 7300 turbocache.Ii naspa ca am 1 gb ram in rest ii destul de bun.

| TheSoldier a răspuns (pentru SaVa13):

Frate, daca stiai raspunsul, atunci de ce mai intrebi? Eu am experienta de peste 20 de ani in IT, si tu imi spui mie ca un procesor de 1.66 ghz e bun? Era bun, acum vreo 6 ani.

| SaVa13 explică (pentru TheSoldier):

Eu nu zic ca e foarte bun eu zis ca e bun pentru windows 7 we

| TheSoldier a răspuns (pentru SaVa13):

Eu doar ziceam ca xp-ul e mai bun pentru configuratii mai slabe.