| BuddyBoy a întrebat:

Am o problema cu calculatorul,de ceva timp,cind ma joc pe el, peste aprox. jumate de ora calculatorul ajunge la temperatura de 80-90 de grade si se stinge.Calculatorul are 6-7 ani de cind e cumparat dar in ultimul timp se incalzeste tare.Care e problema, ce pot face sa nu se mai stinga? va rog ajutati-ma.Multumesc

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

1. Caz in care trebuie' sa il curete.
2. Nu e musai sa il schimbe, daca dureaza juma' de ora sa se supraincalzeasca cel mai probabil se invirte dar e plin de praf si nici pasta nu mai face fata. Curatat+ schimbat pasta, probabil suficient fara sa schimbe cu totul.
3. Dupa atitia ani foarte probabil sa fie si sursa pe duca, poate condensatorii de pe placa de baza si aia...

3 răspunsuri:
| cenusacatalin a răspuns:

Sunt cateva variante
1) Calculatorul tau e plin de praf
2) Trebuie sa schimbi cooler-ul, probabil e mort deja
3) Pot fi probleme cu blocul de alimentare

| cenusacatalin a răspuns (pentru KodrutZ):

Corect

| KodrutZ a răspuns (pentru cenusacatalin):

1. Caz in care trebuie' sa il curete.
2. Nu e musai sa il schimbe, daca dureaza juma' de ora sa se supraincalzeasca cel mai probabil se invirte dar e plin de praf si nici pasta nu mai face fata. Curatat+ schimbat pasta, probabil suficient fara sa schimbe cu totul.
3. Dupa atitia ani foarte probabil sa fie si sursa pe duca, poate condensatorii de pe placa de baza si aia...

| BuddyBoy explică:

La-m curatat și tot se stinge, inseamna că are nevoie de cooler nou?