| Razvan0310 a întrebat:

Hei, TPU! Acum ceva timp am cumparat telefonul Zenfone 2 (modelul cu 4 GB ram). Mi se misca bine, dar am o singura problema... Se incalzeste. Daca ma joc un joc timp de 10 minute, sau daca tin camera deschisa cateva minute, telefonul incepe sa se incalzeasca (de la 40 grade ajunge pe la 50-60). Problema se complica atunci cand il bag la incarcat. Stiu ca are acea optiune de "Incarcare rapida" dar nu mi se pare normal sa ajunga temperatura la 65 grade fara sa fie folosit... Ecranul frige in partea de sus, si e destul de deranjant sa il tin in mana. Nu inteleg de ce am problema asta cu caldura. E normal sa se intample asta? Sau are ceva telefonul? Dau funda happy

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

In zilele noastre cam orice telefon se incalzeste cand te joci pe el. Eu m-am ars pana acum cu un Allview X1 Xtreme si era sa ma ard si cu un Xperia Z2.

| Zuupass a răspuns:

Daca cauti pe Youtube ai sa vezi ca cam toate telefoanele zenfone 2 se incalzesc peste limite. Singurele lucruri pe care le poti face este sa nu mai porti husa, si sa ai grija unde il pui, undeva unde e mai frig