| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema legata de Facebook. Recent am postat cuiva o poza de aniversare si dupa cateva minute m-a delogat de pe Facebook cu un mesaj lung ceva de genul "Contul a fost blocat temporar din cauza securitatii...a fost detectata si activitate suspecta(malitioasa)... accesare de pe un link asemanator cu Facebook" cam asa arata mesajul..era destul de lung si nu am mai vazut pe pagini in engleza ceca asemanator. Nici macar nu folosesc Fb decat pentru chat si rareori postezi la prieteni. Sa fi fost o tentativa de spargere a contului sau report la pagina?

4 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Hmm, nu stiu. Poate nu i-a placut poza ori textul atasat si te-a raportat.

| elvisel a răspuns:

Cel mai probabil ai fost raportat, si ti-a fost suspendat contul temporar. Poti astepta pentru unban, sau contactezi help&support ca sa iti rezolvi problema, atat timp cat iti stii toate datele din cont.Succes

| anonim_4396 explică (pentru elvisel):

| elvisel prietene termina cu raspunsurile imbecile, ce cauti atentie?

nu exista unban pe Facebook

raspunsul la intrebarea ta:

dai login iarasi, bagi nume parola, si iti va aparea pe ecran ce sa faci sa ti dea unblock, o sa te intrebe cine sunt anumiti prieteni din lista ta si pozele lor, trebuie sa pui click pe numele care crezi ca e in poza (persoana in sine)

salut

| elvisel a răspuns (pentru anonim_4396):

Realizatii ca ati dat acelasi raspuns ca si al meu? Sau probabil vreti sa va explic ce inseamna help si suport pe Facebook?(ce ati descris dumneavoastra acolo apartine de help si support)
Nu caut atentie, am dat un raspun perfect valid, precum si probabil ar face multi allti useri.Nu vad cu ce va deranjeaza pe dumneavoastra.Va rog putin respect pentru ca din ce ati scris dumneavoastra nu dati dovada de prea mult