| Kiss_Vali_2000 a întrebat:

Salut! Am si eu o intrebare. Joc Call of Duty mobile de pe emulator(Gameloop) si patesc cateodata sa mi se vada dintr-o data copacii si iarba in negru, asa ca niste patrate negre. Care ar fi oare problema?

2 răspunsuri:
| neKaz37 a răspuns:

Nu am idee pentru ca posibilitățile sunt mai multe :ai virusi pe dispozitiv, sitte ul de unde ai descarcat jocul a avut virusi, nu duce destul de bine placa video și mai da mici erori, e prea plina memoria Ram a dispozitivului, nu este optimizat jocul (se optimizează din setările jocului), se supra incalzeste procesorul si atunci performanta dispozitivului si implicia performanta in joc scade etc.
Încearcă sa închizi procesele din fundal, da un restart dispozitivului pentru a șterge erorile adunate de la ultima repornire, șterge memoria cache a jocului (stai liniștit nu se șterge nimic din joc )etc. Sunt prea multe de făcut, fi mai specific cu întrebarea te rog. Oricum încearcă variantele astea și dacă merge anunță dacă nu spune ce ai încercat deja sa faci pentru a elimina problema sau scrie modelul dispozitivului și sistemul de operare instalat acum de asemenea și versiunea jocului

| Kiss_Vali_2000 explică (pentru neKaz37):

Am un laptop de la Gigabyte, procesor i5 gen 12, placa video 3050ti. Nu vad de ce ar fi o problema placa sau procesorul. Probabil e de la emulator. Nu știu. Sau poate de la anti-aliasing