| Zuzumilk26 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S9 Plus si de cand mi-am instalat call of duty mobile parcă bateria se descarcă mai repede.
Oare de ce?
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

S9+ nu are durata de baterie foarte mare. Orice telefon cand i-ai instalat in memorie jocuri, o sa observi ca bateria se duce mai repede. Cat despre jocuri, pe s9 plus ma jucam maxim 4 ore si bateria se ducea. Daca ma uitam pe Netflix, se ducea undeva la 7-10% pe oră. In general jocurile consumă peste 20% baterie pe oră, iar cu cat este un joc mai complex si cu grafica mai ridicată, si consumul bateriei creste deoarece îți forțează oarecum performanțele(memorie ram, procesor)

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pe lângă alte componente ale telefonului, bateria este și ea una care susține toate aplicațiile instalate, indiferent că acestea nu sunt deschise.
Cu cât ai mai multe aplicații în telefon, cu atât aceasta se va consuma mai repede.
Recomand telefoanele cu baterie de 5000 mAh, și dezinstalarea aplicațiilor care nu sunt folosite.

| aXy99 a răspuns (pentru anonimg):

Sunt putine cu 5000. 4000 e mai mult decat suficient.
Daca vrei gaming intens, nu-ti iei telefon, ci PC sau consola.

| anonimg a răspuns (pentru aXy99):

Pentru jocuri: special create si cu baterie mare.
https://www.gsmarena.com/asus_rog_phone_ii_zs660kl-9770.php

| aXy99 a răspuns (pentru anonimg):

Da, il stiu pe acesta, dar cate telefoane de genul sunt? Sa nu mai zic ca tot se va termina bateria destul de repede daca stai non stop, mai ales ca are si 120 hz rata de refresh. Plus ca e incomod sa te joci pe telefon, nu stiu cum stau unii cu orele.

| aXy99 a răspuns:

Cand te joci e normal sa se descarce. Daca se descarca mai repede si cand nu esti pe joc, vezi ca nu cumva sa ruleze in fundal.

| baiatulnebun a răspuns:

La fel si eu am patit! Problema e ca jocul e prea puternic! Daca nu te deranjeaza, il poti lasa! Eu l-am șters deja