| kikisefu10 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu calculatorul care se stinge. Cand il aprind nu se stinge, de ex intru la un film sa ma uit nu se stinge, ascult muzica nu se stinge, sau daca il lasa asa nu se stinge, dar cand intru in orice joc si ma joc intre 10-30 min se stinge dar s-a stins si cand m-am uitat o data la un film dar ma rog. L-am suflat de praf, am bagat cablul a calculatorului in alte prize diferite si tot aceeas problema... Ce pot face dau fundita.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Procesorul este supra-incarcat si se stinge din cauza asta.
2 Trebuie setat la Procesor la ventilator ca sa iti mearga mai bine.
3 Trebuie sa Instalezi Driver Booster pentru a instala la zii Drivarul la placa video si alte drivere din pc tau:
-Daca nu ai instalate Driverele jocurile nu ruleaza prea bine si se da restart.

Mult Succes!

1 răspuns: