| anon2367534564396 a întrebat:

Am o mica ( mare) problema cu calculatorul.sad
In ultimul timp cand ma uit la un film imaginea calculatorului mi se face neagra si ramane asa.straight face Monitorul nu se stinge, iar daca ascultam muzica sau faceam altceva acele programe inca merg.Stie cineva ce as putea face ca sa nu se mai intample asta?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Faci asa, click dreapta pe desktop -> propertiers -> screen saver -> power -> si dai la alea 4 turn off monitor, turn off hard dick, sistem standby si sistem hibernates sa fie never (adica deloc) probabil tu ai setat ca la 20-30 de min de cand nu mai misti mouse-ul sau cand nu atingi pe o tasta sa se activeze una din cele de mai sus ( cred eu aia cu turn off hard disks)

4 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Cumva in partea dreapta jos scrie ceva de "Windows Genuine Advantage" si ca esti victima Windows-ului contrafacut? E posibil sa fie din cauza acestui Update. Daca asa este, raspunde-mi si te voi ajuta cu acest Update fiindca l-am avut si eu si e destul de enervant.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Umm. eşti sigur că nu e screen-saver-ul? dacă nu e asta, schimbă media-player-ulhappy

| radu_8253 a răspuns:

Am impresia ca iti intra monitorul in standbye dezactiveaza-l
click 2 properties "screensaver" apoi dai "power" si ai acolo 3 optiuni
1. turn off monitor
2. turn off hard disks
3.system standby
seteaza-le toate pe "never" sper sa-ti fiu de folos bafta

| hattrick a răspuns:

Monitorul nu se stinge sau intra in stand by?
verifica si screen save-ul... poate ai instalat vreo aplicatie de acest gen fara sa iti dai seama...