| Aurel321 a întrebat:

Salut,am spatiul de stocare "C" am 19, 5 GB[putin stiu] dar acolo este windows-ul instalat, si am foarate putin spatiu ramas daca au maxim 500 mb programele restul sunt in altele instalate imi da decat 400mb liber si nu ma pot juca, rula diferite aplicatii...nu stiu cum sa fac loc, aveti vreo idee?, in afara sa instalez windows-u in alt spatiu,,,

1 răspuns:
| Ohaithar a răspuns:

Depinzând de cum ți-ai partajat HDD, și de ce windows ai, există posibilitatea să îți mărești Spațiul pe C din D, cu DISKPART. Există și alte aplicații dacă te sperie să scrii comenzi, cum ar fi partition magic.