| Tudor13728372 a întrebat:

Am un laptop ASUS 15-Inch D550MA Laptop [OLD VERSION] si se misca greu fortnite ul. Daca l as duce la service si le as spune sa curete praful, sa schima termo ul si sa puna pasta mx4, iar dupa aia as cumpara un cooler s ar misca mai bine? Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică vrei sa spui ca-i faci modificări la răcire și-i schimbi pasta, o sa-ți meargă ca prin minune fortnite in 300fps? Hmm. numai in visele noastre! laughing
Da, probabil ar fi vorba de o creștere a FPS-urilor, dar nu considerabilă. Sa spunem ca maximum 10 FPSuri adiționale, dacă nu, chiar mai puțin.

Eu zic ca o formatare (in cazul in care ai HDD), curățarea fișierelor /temporare/ și a cache-ului de care nu mai ai nevoie, poate îmbunătăți considerabil jocul. (Utilizează doar ccCleaner și ADWCleaner)
Închiderea aplicațiilor, sau oprirea serviciilor nefolositoare, ar fi din nou, o creștere considerabila a FPS-urilor. Alimentează laptop-ul in timp ce joci, și selectează o caracteristici reduse pentru o performanța complexa (setări de Afișare).

Cu multă plăcere!