| Iulian922 a întrebat:

Credeți ca daca îmi iau un cooler si o pasta termo conductoare o să-mi fie de ajuns ca sa răcesc un laptop Acer. Am auzit ca se încălzește așa de mult încât nu ai ce să-i faci. Si credeți ca un laptop Acer e mai bun ca un Asus, sin cazul laptopurilor intre 15-2000 de lei

3 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

1.Ai pus un ''0,, in plus
2.Se numeste cooler pad
3.Ai auzit prost.In ultimii ani Acer a imbunatatit mult racirea si nu se incinge mai mult ca celelalte marci
4.Nimic nu e mai bun, depinde de scopul lui.In cazul jocurilor o placa video mai buna poate sa faca diferenta, asa cum in cazul lucrului cu multiple programe este de preferat un procesor quad core.

| AndreiTN a răspuns:

In primul si in primul rand la laptop nu ai prea multe posibilitati de upgrade si gasesti foarte rar cooler care se potriveste cu modelul laptopului tau.
Singura solutie e sa schimbi pasta termoconductoare!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru AndreiTN):

Serios? Foarte rar? Stai sa termin de ras...
Alea se fac dupa marimea diverselor modele de laptop. Poate ai auzit tu ceva dar ai interpretat prost! Se gasesc suficiente cooler-e pe piata, doar ca...aranjamentul ventilatoarelor este problema.Multe din ele au 2-3 ventilatoare mai mici si nu acopera locul pe unde trage aer vent-ul de la laptop.Insa asta este usor de rezolvat, se cumpara ori un pad care vine cu un singur ventilator mare, ori unul cu ventilatoare ce pot fi mutate!