| ȘtefanOprescu a întrebat:

Salut am un laptop de la Lenovo care are următoarele componente:
Procesul: Intel(R) Celeron(R) CPU N2840
2,16 GHz
4, 00GB RAM din care 3, 89 GB sunt folosiți
L-am luat acum 2 ani înainte îmi mergea FIFA 15 cu setările pe medium și acum nici dacă mai merge cu setările pe low și așa merg și aproape la toate jocurile ce sa fac?

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Uite cativa pasi:
1.Vezi temparaturile la placa video si proccesor
2.Curata-l de praf si cumpara un cooler pentru laptop
3.Dai o scanare cu avast sau ce antivirus ai tu
4.Dai o defragmentare la disk
5.Reinstaleaza windows-ul
6.Vezi daca ai ultima versiune de driver, dai un update la driver de pe site-ul producatorului
Deci fa exact ce am spus tot, este imposibil sa nu ti se rezolve problema
Daca nu merge dar sa faci tot ce am scris mai sus, inseamna ca s-a stricat daca il ai de 2 ani e si normal, bafta si RESPECT!

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Parerea mea este sa intri la setari control panel alegi large sau small cauti power options si alegi performance, dar cureti si calculatorul cu un program ccleaner si la probleme la fel in programul ccleaner scanezi da-i un restart si iti va merge fara probleme numai e nevoie sa schimbi windows-ul, dupa toate astea intra la msconfig si debifezi ce nu ai nevoie sa iti ruleze pc-ul atentie sa nu debifezi placa video sau ceva de genul, o zi cat mai placuta si bafta