| GabrielStefan a întrebat:

Salut,am un laptop HP Compaq 6910p si nu stiu de ce zice la dxdiag ca am 358 mb placa video si cand intru in gta 4 imi arata doar 60mb ( 210/60 mb) scrie in gta 4...de ce oare?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Deoarece ai o placa video shared si nu este dedicata, asta inseamna ca in functie de necesitati poate sa-ti manance din memoria Ram si sa o aloce celei video.
Placile video de tip Shared nu au o memorie video fixa, ci doar un maxim pe care il pot atinge, cum scrie aici Graphics: Intel GMA X3100 integrated graphics laptopul tau asa are.