| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, daca imi cumpar un pc pe piese carcasa vine cu cablurile direct pentru piese sau tebuie sa le cumpar?

Răspuns Câştigător
| vidiinho a răspuns:

Cablurile de care zici ies din sursa, care si ea este o compenta
Alimentare 24pin pentru placa de baza, pentru CPU, pentru placa video...
Placa de baza vine cu cabluri sata, prin care faci conexiunea la HDD/SSD (daca nu este m.2, in acest caz n-ai nevoie)
Iar carcasa vine cu cablurile ei ale panoului frontal, USB, audio, reset/power

Nu trebuie sa cumperi nimic separat

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Nu, nici componentele nu vin cu cabluri, daca cumperi carcasa vezi ca iti spune ce contine cutia, cables, manual, etc.