| balex96 a întrebat:

De cateva ore nu imi mai merge microfonul la casti, pana acum a mers eram pe skype si dintr-o data nu ma mai auzeam, initial am crezut ca s-a ars microfonu.... apoi am cumparat altele si aceeasi problema nu merge microfonul. microfonul e vizibil in in Control panel - sound - recording. dar problema e ca toate linutele verzi sunt pline ci nu goale ca si cand ar fi disabled, am incercat toate chestiile in control panel. apoi am conectat camera web si am vazut ca micrfonul camerei a mers.. dar totusi castile nu. Stie cineva vreo rezolvare? ( PS : ambele perechi de casti sunt functionale, le-am testat pe alt PC deci nu ele sunt problema )

1 răspuns:
| razvyaga a răspuns:

Poate ti s-a stricat portul jack (capatul din pc unde bagi microfonul), incearca cu niste casti simple, sau un microfon simplu, nu combinate.