| Jucaletul a întrebat:

Am cumparat azi o pereche de casti, dar microfonul nu merge. Am incercat sa intru in control panel-sound -recording si sa apas enabled dar zice ca nu e bagat la PC. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Castile cu microfon au doua mufe? (roz si verde).
Microfonul se poate folosi doar in aplicatii (Messenger, Skype, soft de inregistrare si editare audio, jocuri). Simpla lui conectare la pc nu-l face functional. Unele softuri il detecteaza automat, altele cer o configurare manuala.

| Jucaletul explică (pentru dannyel86):

Am rezolvat deja, dar uite funda.

| dannyel86 a răspuns (pentru Jucaletul):

Prin ce program l-ai folosit? happy Functioneaza?