| Dumnesao a întrebat:

Exista vreo placa video low-budget in jurul pretului 350 lei (2 gb DDR3) sa ruleze fifa 18?

Răspuns Câştigător
| marian37 a răspuns:

Atunci ia placa aceea video!

12 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Https://www.evomag.ro/......83777.html
Depinde ce procesor ai. Daca este unul vechi, nu prea va merge. Daca scazi din rezolutie si nu joci FHD, vei avea in jur de 40FPS dar spune si ce procesor ai dar si modelul sursei.

| Dumnesao explică (pentru marian37):

I5 750 3. 2ghz, cum aflu modelul sursei?

| Dumnesao explică (pentru marian37):

Https://www.emag.ro/......DXH0LKBBM/
De asta ce zici, e ok daca o iau pe 8 gb ram si un i5 650 3.2 ghz?

| marian37 a răspuns (pentru Dumnesao):

Da, o poti lua si pe aceea. Încearca sa deschizi panoul lateral al carcasei si sa te uiti pe sursa unde scrie "Total output max". Trebuie sa scrie un numar urmat de un W. Ce numar este?

| Dumnesao explică (pentru marian37):

Ftp://ftp.ts.fujitsu.com/pub/mainboard-oem-sales/products/mainboards/eol/EoL_ClassicDesktop/Datasheets/D2xxx/DS_D2990-A1.pdf, este pe a doua pagina sursa pe care placa mea de baza ar trebui sa o aiba, faza e ca am incercat sa deschid carcasa si nu se deschide decat in dreapta unde nu este nimic scris, iar in stanga carcasa este prinsa cu un fel de capse care nu se pot desuruba.

| Dumnesao explică (pentru marian37):

Edit: Am reusit sa fac ceva pana la urma si am asa: Max 400w for total combination

| Dumnesao explică (pentru marian37):

Multumesc de rabdare!

| marian37 a răspuns (pentru Dumnesao):

Atunci ia placa aceea video!

| ririsa a răspuns:

Nu prea

| Dumnesao explică (pentru ririsa):

Deci presupun ca raman la fifa 14 =]]

| EmanuelStroia2003 a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/radeon-r7-240-2gb-ddr3-128-bit/
Test: https://www.youtube.com/watch?v=VoKOS7O8pJw
P.s Am avut placa asta video si e inregula: A dus Dishonored 2, Gta V, Outlast 2, Resident Evil 7, Far Cry Primal, Etc. Nu mai tin minte. Vezi ca la pc garage nu mai e in stoc dar poti sa o iei la mana a 2-a de pe olx. marog eu am luat-o noua cand era in stoc dar asta a fost de mult acum am un rx 560 4gb GDDR5 128 Bit Strix si acel r7 240 l-am dat lui taica-meo.

| EmanuelStroia2003 a răspuns (pentru EmanuelStroia2003):

Edit: acum imi amintisem am testat si fifa 17 pe acel r7 240 si mergea perfect.

| Dumnesao explică (pentru EmanuelStroia2003):

Multumesc,o sa iau in considerare si varianta asta