| Sîrbu_Mihai_1993 a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva cum pot gasi un telefon care mi-a fost furat?

3 răspunsuri:
| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Daca folosesti Android si ai cont de google(contul trebuie sa fi fost folosit pe telefon in momentul furtului, iar daca telefonul a fost conectat la internet ultima data in casa hotului de exemplu iti arata ultima locatie) te loghezi pe aceasta pagina cu el, si poti sa aflii ultima locatie.

https://myaccount.google.com/find-your-phone?pli=1

| Sîrbu_Mihai_1993 explică (pentru TheNiGhTCoReLV):

Am incercat asta dar ultima locatie pe care mi-o arata este cea din care mi l-a furat.

| NanaTuna a răspuns:

Nu...prea mai poti sa-l gasesti sad
Din moment ce intrebi asta probabil nu stii de aplicatii de genul find my phone. alea ti le nstalezi pe telefon si in caz ca e furat, tu poti sa veziunde e localizat.
Si mie mi s-a furat telefonul, asa am aflat de aplicatiile astea. Mergi la politie daca ai mai multe date. depinzand din ce zona esti, s-ar putea sa ai sanse sa ti-l gaseasca. iti trebuie codul IMEI pe care ilgasesti pe cutia in care a venit ambalag telefonul.