| Vulpeanu7 a întrebat:

Mi-am cumparat recent un laptop cu Windows 7 si nu pot descarca nimic mai mare de 4 GB, si nu stiu de ce pentru ca inainte aveam un laptop cu Windows XP si puteam sa descarc orice. Va rog ajutati-ma! Dau funda...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm. Tin sa cred ca HDD-ul nu este formatat cum trebuie. Mai exact pe NTFS. Cred ca e formatat in alt format decat acesta, de acolo pleaca problema.

| Vulpeanu7 explică (pentru anonim_4396):

Deci nu este cale de rezolvare, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vulpeanu7):

Ba normal ca este, fara nici o problema. In primul rand zi-mi ce partitii ai facute ( C, D, E etc. ) Apoi zi-mi unde doresti tu sa downloadezi fisiere mai mari de 4 GB si, de asemenea, unde iti este Windows-ul instalat pe ce partitie.

| Vulpeanu7 explică (pentru anonim_4396):

Am doua: C si D; vreau sa descarc in D si am Windows-ul in C.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vulpeanu7):

OK, in primul rand intrii in My Computer > Click dreapta pe D:\ si vezi ca acolo trebuie sa scrie " File System : ". Zi-mi ce scrie acolo.

| Vulpeanu7 explică (pentru anonim_4396):

Nu imi apare File System, imi apare : Open; Open in new window; Turn on BitLocker; Share with; Restore previous versions; Include in library; Add to archive...; Add to ''Archive.rar"; Compress and email; Compress to ''Archive.rar" and email; Format...; Copy; Create shortcut; Rename; Properties. Nu vrei sa mi-l faci tu prin TeamViewer? Asa e mai usor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vulpeanu7):

Aia voiam sa zic. Lasa-mi link prin PM cu adresa ta de Fb.