| Rony56 a întrebat:

Salut mi-am facut un server de minecraft 1.4.5
stiti voi. cu hamachi si chestii de astea.
numai pe mine ma lasa sa intru, la pc-ul prietenului meu scrie ca serverul nu exista, si la mine cum merge?
dau funda pentru un raspuns corect

3 răspunsuri:
| llust a răspuns:

Port forwarding. Cauta pe google cum se face, e prea complicat sa iti explic asa.

| caty98 a răspuns:

Pai in primul rand te duci in folder-ul unde ai serverul de minecraft si de acolo te duci la proprietati schimbi online mod false iti pui ip de la net unde scrie ip (il iei de aicihttp://whatismyipaddress.com/) deschizi serverul ii da-i ip-ul prietenului tau, ala care l-ai luat de pe site si jucati

| alexjoacaminecraft a răspuns:

Salut eu mi-am descarcat minecraft 1.4.5
si cand intru pe,, multiplayer,, nu pot sa ma misc cine imi zice raspuns bun FUNDA!