| Sandu3 a întrebat:

Salut pe toata lumea! Am o mica problema dar care nu reusesc sa o rezolv defel.Si aici ma adresez tuturor care au browserul de internet Firefox. Dupa cum stiti la unele site-uri dupa ce iti faci un cont,de exemplu Yahoo,Facebook etc,dupa ce ti-ai facut acest cont,la logare browserul se ofera sa-ti retina parola cu care vei intra de fiecare data ca tu sa nu o mai scrii tot timpul astfel accesul pe saitul respectiv sa-ti fie mai usor.Mi-am facut astfel intr-o zi un cont pentru un cloud in care sa-mi tin filme, poze, documente.Zis si facut.Browserul s-a sesizat imediat vrand sa-mi retina parola.Atunci nu am fost de acord dar acum regret.Nu stiu cum s-a intamplat(sau am apasat eu din greseala pe ceva)dar Firefoxul nu mai ma intreaba daca doresc retinerea parolei de cate ori intru in acel cloud.Intrebarea mea este:stie cineva cum se activeaza aceasta din nou sa nu o mai tot scriu de fiecare data? Pentru ca as vrea sa o retina si nu stiu daca mai este posibil.

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nu stiu cum e la firefox dar la chrome la setari este o optiune sa se ofere sa iti salveze parola.

| Kreefy a răspuns:

In primul rand eu nu ti-as recomanda acest lucru cu salvatul parolelor, se pot fura si dupa te poti trezii cu contul spart sau ca numai exista, eu am patit si nu iti doresc.
Nu am firefox acum, dar ar trebui sa fie in Options --> Security --> si bifezi Remember password for sites.